Jadów

poniedziałek, 15 maja 2023

Noc Bibliotek i Muzeów w Jadowie - fotorelacja

W sobotę, 13 maja odbyła się kolejna Noc Bibliotek i Muzeów w Jadowie. W wydarzeniu organizowanym przez Biblioteka Publiczna Gminy Jadów oraz Jadów - Muzeum Regionu wzięła udział duża grupa dzieci.

Tegoroczna edycja imprezy przebiegała pod hasłem "Poznajemy historię za pomocą nowych technologii". Tego wieczora dzieci nauczyły się korzystania z kodów QR, poznały strony informacyjne oraz media społecznościowe jadowskich instytucji, uczestniczyły w zajęciach , plastycznych, kodowania, lekcji muzealnej, szukały skarbów za pomocą wykrywaczy metali. Koło Gospodyń Wiejskich Myszadlanki i KGWIG Nowinianki przygotowały specjalnie na tę okoliczność gofry, ciasta i całą mase najróżniejszych pyszności. Serdecznie za to dziękujemy! Wieczór zakończyliśmy wspólnymi tańcami, każde z dzieci otrzymało też pamiątkowy dyplom.
Oprócz zajęć dla najmłodszych zarówno biblioteka jak i muzeum dostępne były dla wszystkich mieszkańców, którzy chętnie korzystają z możliwości wieczornego obejrzenia wystawy czy wypożyczenia książek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki grantowi z PSE w Jadowie mamy tablicę multimedialną

  Z ogromną przyjemnością oddajemy do użytkowania multimedialną tablicę. Na chwilę obecną dostępne są w niej opisy zabytków i wystawy histor...