Jadów

Zarejestruj się w bazie dawców szpiku kostnego

 

Czy wiecie że, co 40 minut ktoś w Polsce słyszy diagnozę - nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. 


PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE w 3 krokach. TO PROSTE!

  1. Zadzwoń pod numer 607-922-071 i umów się na spotkanie.
  2. Przyjdź do Biblioteki w Jadowie. Spotkanie będzie trwało około 15 minut. W tym czasie wspólnie wypełnimy formularz rejestracyjny oraz zostanie pobrany wymaz z jamy ustnej.
  3. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

PRZYWILEJE DAWCY

Każdej osobie, która odda krwiotwórcze komórki macierzyste dając szansę na życie choremu, przysługuje w zależności od ilości pobrań odznaka "Dawcy Przeszczepu" lub "Zasłużonego Dawcy Przeszczepu". Przeczytaj jakie przywileje przysługują Dawcy szpiku.


PO CO ODDAJEMY SZPIK?

To szansa na uratowanie czyjegoś życia. W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych.

TWÓJ BLIŹNIAK GENETYCZNY CIĘ POTRZEBUJE!

Nasz genotyp jest bardzo różnorodny. Szanse na znalezienie „bliźniaka genetycznego” (osoby, której antygeny zgodności tkankowej są takie same, jak nasze) są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w rzadkim genotypie nawet 1 do kilku milionów. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby jak najwięcej osób rejestrowało się jako potencjalni Dawcy.

CHCESZ POMÓC? ZAREJESTRUJ SIĘ!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki grantowi z PSE w Jadowie mamy tablicę multimedialną

  Z ogromną przyjemnością oddajemy do użytkowania multimedialną tablicę. Na chwilę obecną dostępne są w niej opisy zabytków i wystawy histor...