Jadów

sobota, 21 maja 2022

Noc Bibliotek i Muzeów w Jadowie

 

14 maja odbyła się już II Noc Bibliotek i Muzeów w Jadowie, której organizatorami byli Biblioteka Publiczna Gminy Jadów oraz Jadowskie Stowarzyszenie Historyczne.

Podczas wydarzenia zaprezentowana została rzeźba pilota Stanisława Łapki, która powstała podczas ostatniego pleneru rzeźbiarskiego w Jadowie i została ustawiona przed wejściem do Jadowskiego muzeum. Impreza organizowana była głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy i to dla nich przewidziano najwięcej atrakcji. Uczestnicy oprócz zwiedzania muzeum mogli również wziąć udział we wspólnym czytaniu Harrego Pottera oraz związanych z lekturą warsztatach tematycznych, znaleźć skarb w jadowskim parku za pomocą wykrywacza metali oraz uczestniczyć w grze terenowej i wspólnych zabawach.

W imprezie wzięły również udział dzieci i młodzież z Ukrainy, przebywające na terenie gminy Jadów. Jesteśmy dumni z prac malarskich wykonanych wspólnie przez dzieci z Polski oraz Ukrainy. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się grillem.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki grantowi z PSE w Jadowie mamy tablicę multimedialną

  Z ogromną przyjemnością oddajemy do użytkowania multimedialną tablicę. Na chwilę obecną dostępne są w niej opisy zabytków i wystawy histor...